Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie świeżości nadają jony ujemne powstające się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, neutralizują przykre zapachy oraz mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i otoczenie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w rezultacie wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego albo oddziaływania silnego pola magnetycznego. Dzisiaj większa część z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, takich jak ekrany, drukarki czy komputery, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego by znowu odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja stosowana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym papierosowy czy szkodliwe wirusy i mikroorganizmy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w placówkach oświaty, instytucjach publicznych, biurach czy przychodniach medycznych, a więc tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.