Mikropigmentacja skóry głowy – skuteczne ukrycie efektów łysienia

tatuaż włosów, mikropigmentacja skóry głowy wrocław

Wypadanie włosów aktywowane jest wieloma czynnikami i może ujawnić się na różnych sferach ciała. Niemniej jednak gdy łysienie dotyka skóry głowy, czyli miejsca które ciągle pozostaje na widoku i które nie tak prosto ukryć przed wzrokiem osób postronnych, może to przyczynić się do obniżenia poczucia własnej wartości i negatywnie wpłynąć na postrzeganie swojego ciała.

Zdrowotne i behawioralne przyczyny wypadania włosów

Włosy tracimy regularnie. Codziennie wypada ich przeważnie sto sztuk i jest to ilość, do której prawdopodobnie nie przywiązujemy większej wagi. Mnóstwo czynników może jednak poważnie zintensyfikować proces utraty włosów. Utrata włosów ma przyczyny medyczne, jak przykładowo łysienie plackowate czy androgenowe, jakkolwiek tak samo poważny wpływ na jego eskalację mają nasze własne działania. Łysienie bywa następstwem niezdrowej diety, niepoprawnie lub za często wykonywanego rozjaśniania i farbowania włosów oraz nieodpowiednia ich pielęgnacja. Ogromny wpływ na nasze włosy ma dodatkowo stres, jaki odczuwamy z różnorodnych przyczyn. Stres powoduje psychogenną utratę włosów, a w licznych przypadkach doprowadza wręcz do tego, że osoba nieświadomie sama wyrywa włosy z głowy albo z brody i ostatecznie trwale uszkadza ich mieszki.

„Tatuaż” zabieg tańszy aniżeli transplantacja włosów

Leczenie przerzedzonych włosów oraz ich rekonstrukcja po pełnym wyłysieniu są możliwe dzięki ich przeszczepowi. Ten zabieg niestety pociąga za sobą dość wysokie koszty i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Istnieje natomiast alternatywa – „tatuaż” włosów, który w ostatnich latach zdobywa coraz większe uznanie. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na ukrywaniu skutków łysienia poprzez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry barwnika, który wygląda jak nieznacznie odrośnięte włosy. W taki sposób w przypadku rzadkich włosów otrzymuje się efekt bujniejszej fryzury, z kolei na całkiem łysej skórze – efekt bardzo krótkiej fryzury. Fakt, że skóra jest pokryta barwnikiem jest praktycznie niezauważalny i jest to możliwe do wyczucia tylko jeśli dotknie się skóry. Należy nadmienić, że mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie spowoduje wyrośnięcia zdrowych włosów. Z kolei pigment ze względu na naturalny proces regeneracji skóry z czasem zanika i zazwyczaj po roku potrzebne jest powtórzenie zabiegu.

Dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]