Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym tematem. Dziś natomiast, stosując odpowiednie sprzęty i – w szczególności – skuteczne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, że leczenie będzie całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe jest potrzebne za każdym razem, jeżeli rozwinie się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu supercienkich sprzętów, przez co dentysta może dotrzeć do głęboko położonych tkanek zęba. Dobrze przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, często bardzo złożonych technicznie narzędzi. Jakich?

Leczenie kanałowe – sprzęt

Obok sprzętów manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do ekranu w zasięgu wzroku lekarza, ograniczając prawie do zera niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe jest również mierzenie długości kanałów. Osiągnięcie sporej dokładności ułatwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują też odpowiednie narzędzia, jakie umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie zabiegu oraz polepszenie komfortu pacjenta.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto wiedzieć, że nie we wszystkich przypadkach jest ono refundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, powinniśmy wybrać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci mówią w sieci.