Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

laser wysokoenergetyczny

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji niemal wszystkich części ciała. Często jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: zapalenia, naderwania wiązadeł czy stłuczenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu rwy kulszowej, haluksów, ostrogi piętowej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, inny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które emitują podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]