Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Tutaj uzyskasz szczegółowe wiadomości na temat korekcji wzroku Kraków.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się uciążliwych i nierzadko niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny i bezpieczny

Nie tak dawno temu korekcja wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie jaskry, nadwzroczności, starczowzroczności, jak również szeregu rzadszych schorzeń. Niezwykle popularna jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent prędko wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje najlepszą metodę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, dlatego mogą wykryć nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także leczeniem innych chorób, np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided. Poza tym lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest testem koniecznym w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych i innych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korygowanie wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie także z innymi kwestiami, jak np. ciałem obcym w oku bądź pozbyciem się kaszaków.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]