Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie nieustannie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono żółte. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – świetne efekty już po trzech zabiegach

Szczotkowanie uzębienia po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi wybielające (pasty, lakiery, soda oczyszczona), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna posiada szereg narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Lekarze szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne rezultaty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest całkowicie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – etapy naświetlania lampą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu ustala się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście tonów, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.