Witamina C to bardzo cenny składnik, który aktywnie przyczynia się do leczenia chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest zwłaszcza w okresach większej zachorowalności na przeziębienia. Od lat 50. kwas askorbinowy wykorzystuje się w dodatkowy sposób – przy bardzo ciężkich schorzeniach. Zweryfikujmy w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są wskazania do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – bardzo silne stężenie
Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Musimy przyjmować ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z jedzenia), ponieważ inaczej nie potrafimy jej wygenerować. Współczesna medycyna od lat weryfikuje wpływ witaminy C na terapię niebezpiecznych chorób – kleszczowego zapalenia mózgu, arytmii, a także wielu innych. Naukowcy badają zwłaszcza wpływ witaminy C na unicestwienie komórek kancerogennych – niektóre eksperymenty starają się dowieźć, że wprowadzenie wlewów witaminy C może zapewnić o wiele lepsze skutki leczenia. Dostarczenie sporych dawek witaminy C do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Wlewy rozpoczynają się od 20 tysięcy mg, jest to więc wyjątkowo silne stężenie, które może pomóc pokonać szereg poważnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania terapii
Technika dostarczania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, usuwa niebezpieczeństwo pojawienia się działań niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych terapii (np. tabletek). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc efekty mogą być rewelacyjne. Żeby osiągnąć trwałe skutki, terapia musi trwać około 6 tygodni, a stężenia witaminy precyzyjnie kontrolowane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu leczenia.