Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście trafione wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale także wykazują wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc napisać kilka słów na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implantologia – jak wygląda leczenie?

Współcześnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczące skrócenie czasu leczenia – chory nie notuje żadnych bólów nawet po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne kompresy, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się alkoholu, papierosów oraz bardzo ciepłych dań. Istotne będzie też stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują obrzęk i dyskomfort.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort życia chorych – dlatego tak ważne okazuje się to, aby wybrać odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Słusznie zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi opiniami wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na ważne informacje.