Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: spaliny pojazdów, roztocza, dym tytoniowy, pyłki kwiatów czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze czy domu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wyłapane w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie eliminuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w obsłudze i energooszczędne.