Aparat do ultradźwięków – gdzie i jak się go wykorzystuje?

Aparat do ultradźwięków – gdzie i jak się go wykorzystuje?

Zamów aparat do ultradźwięków.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, poprawy przepływu limfy i zmniejszania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, stawów, ścięgien oraz blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]