Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Jeśli chcesz kupić podłogi drewniane dębowe, skieruj się tutaj.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak dziecinnie łatwe, więc wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z opakowania – trzeba poczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Przed ich położeniem, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Podobnie jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]