Fotele dla graczy to nie to samo co fotel do biurka

Fotele dla graczy to nie to samo co fotel do biurka

Wertując reklamy salonów meblowych często natykamy się w ich ofercie na działy przedstawiające fotele dla graczy. Szereg konsumentów najczęściej nie widzi różnic pomiędzy takimi fotelami a fotelami biurowymi, jednak zapaleni gamerzy wiedzą, iż dobrze dopasowane krzesło gamingowe jest niezbędne, bo wyraźnie zwiększa komfort rozgrywki.

Na co wobec tego zwrócić uwagę szukając fotela dla gracza?

Przez minione 3 dekady gry komputerowe zdobyły zawrotną popularność i błyskawicznie przeszły z salonów gier do naszych mieszkań. Powstał też e-sport i coraz większy odsetek osób nie tylko po prostu włącza gry dla zabawy, ale wręcz spędza przed ekranem komputera kilkadziesiąt godzin miesięcznie trenując do prestiżowych turniejów. Z tej przyczyny niezbędne im są profesjonalnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których podstawowym zadaniem jest zapewnienie graczom stabilnego podparcia przy równoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu podczas kilkugodzinnych sesji. Co więc wziąć pod uwagę wybierając fotel do grania? Przede wszystkim zobacz, w jakim zakresie pozwala on na ustawienie elementów mających wpływ na jego komfort, czyli na wysokość podłokietników, siedziska i zagłówka, rozłożenie poduszek na wysokości lędźwi i łopatek oraz kąt maksymalnego i minimalnego wychylenia oparcia. Kluczowe są również tworzywa z jakich wyprodukowane jest takie krzesło – musi być wytrzymałe nawet na spore obciążenia, stabilne, a na powierzchniach mających kontakt ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) powinno być osłonięte materiałem, który nie spowoduje zaczerwienienia ani uszkodzenia skóry.

Cena krzeseł gamingowych

Koszt zakupu krzesła gamingowego nie jest niski – cena najtańszych produktów z tej kategorii oscyluje no pułapie 300 zł, z kolei w przypadku modeli z górnej półki może daleko przekroczyć granicę 1000 zł. Z czego wynika taka rozpiętość cen? Najtańsze modele foteli gamingowych są wykonane z surowców gorszej jakości i przeważnie posiadają mniejszą możliwość regulacji, jednakże bez problemu zaspokoją wymagania graczy, którzy spędzają przed ekranem maksymalnie kilkanaście godzin w tygodniu. Modele przeznaczone dla zawodowych graczy mogą udźwignąć olbrzymie obciążenie (nawet do 120 kg!), dają szerszy zakres regulacji poszczególnych elementów, są często pokryte bardzo wytrzymałą prawdziwą skórą, jak również posiadają takie udogodnienia, jak podnóżki, uchwyty na słuchawki bądź kieszonki na drobiazgi.