Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Chcesz zamówić filtr minipleat? Odwiedź ten adres

Powiedzmy sobie szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem Polska utrzymuje się na jednym z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia pojawiają się kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też cały czas poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, głównie w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niesłychanie ważne (np. w salach OIOM).

Uniwersalne filtry dokładne typu minipleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurach, domach czy obiektach użyteczności publicznej bardzo dobrze sprawdzą się filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą także większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, spaliny czy włókna. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale także na jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia oraz złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat złożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te mają dużą żywotność. Filtry minipleat wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna praca w wymagających warunkach

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a mocna konstrukcja, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na sprawną filtrację w ekstremalnym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry instalowane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione wyśrubowane standardy sterylności powietrza, np. w zakładach produkujących leki.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46