Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i zachowuje swoje parametry nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną powłokę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym działaniem licznych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Służą one zarówno do składowania sporych ilości ukończonych już preparatów, jak i podczas procesu produkcyjnego. Wspomniane wcześniej właściwości powodują, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są także idealnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często wykorzystywane w rozlicznych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego materiału. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na tego rodzaju pojemnikach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości bakteriami lub dzikimi drożdżami.