Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Zakup samochodu to znaczny wydatek – dla wielu z nas wiąże się więc z podjęciem poważnych decyzji. Wyjątkowo wysokim ryzykiem jest kupno pojazdu z drugiej ręki – etyczność ich sprzedawców niestety nierzadko pozostawia wiele do życzenia, a samochód, który miał być bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, okazuje się mieć „ciekawą” historię i sporo usterek. Na nieszczęście nie każdy z nas jest w stanie odkryć potencjalne nieprawidłowości przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie pojazdu przed zakupem warto więc powierzyć specjalistom.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – wykrywanie usterek i wad

Sprawdzenie aut używanych jest konieczne, by przekonać się, iż pojazd faktycznie jest w takim stanie technicznym, jak twierdzi jego aktualny właściciel. Dobrze będzie, jeśli samochód sprawdzi wykwalifikowany, godny zaufania mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedającym. W szczególności ważne jest to podczas kupna wozu od pośrednika lub z komisu. Niektóre firmy, aby zwiększyć wyniki sprzedaży, mają tendencję do zatajania informacji o różnorodnych wadach i mankamentach, które przyczyniłyby się do obniżenia ceny. Sprawdzenie samochodu przed zakupem gwarantuje uniknięcie takich pomyłek i – tym samym – ryzykownych wydatków.

Sprawdzenie auta przed zakupem – sprawdź VIN

Jednakowo znacząca – a niekiedy nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Idzie tu w szczególności o dane o możliwych kolizjachz jego udziałem, przebiegu i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Sprawdzenie samochodu pod tym kątem umożliwia Vehicle Identification Number (VIN) i specjalistyczne wyszukiwarki. Używanie ich jest odpłatne, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów zapewniają również i tę usługę – dzięki niej nie kupimy auta pochodzącego z kradzieży i unikniemy wielu innych kłopotów.