Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Więcej szczegółów o organizacji komunii na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to zwykle pierwsza rzeczywiście poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko jest świadome, że cała uwaga skoncentrowana jest wyłącznie na nim. Z tej przyczyny rodzice chcą, by ten dzień utrwalił się na lata w jego wspomnieniach.

Znaleźć lokal na komunię czy zaplanować imprezę w domu?

Już przed fazą rozsyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy poczęstują rodzinę w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie sali komunijnej. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest z reguły możliwe wówczas, jeśli planujemy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej rodziny, ale to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji komunii przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w huczne eventy rodzinne, na które sprasza się niekiedy do stu gości, dlatego też zwykle organizowane są w domach weselnych bądź restauracjach. Jeżeli chcemy wynająć pojemną salę, zalecamy wziąć się za poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie wyznaczony dzień sakramentu. W sezonie komunijnym poważnym problemem może być również zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, w związku z tym polecamy wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu dań na komunie. Ważne jest też to, by lokal na komunię zlokalizowany był tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był szybki i wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym warto pamiętać?

Rozważ wynajęcie fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale także następującą później zabawę gości. Tradycją są również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna powinna zatem wyróżniać się zjawiskowymi, estetycznymi wnętrzami. Kolejną zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich spora liczba, wypada zastanowić się nad wynajęciem animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi zabawami.
Oczywiście, goście przyjęcia komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można uwzględnić, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów podarunków, przykładowo zabawek-pistoletów albo quada.

Dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]