Opieka nad grobem

Opieka nad grobem

Na www.pong-malopolska.pl sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie sprzątanie grobów Kraków.

Wygląd grobów zmarłych bliskich jest świadectwem naszej pamięci. Często niestety nie mamy czasu, by się nimi zająć – nawet, kiedy pomniki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, w którym mieszkamy. Największe problemy stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych najbliższych pochowaliśmy w miejscowości – w takich przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie będziemy mieli czasu. Nie oznacza to na szczęście, że groby są skazane na to, by zostać brudne – świetnym rozwiązaniem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega taka usługa?

Popularność opieki nad grobami – dlaczego tak popularna?

Na podobną usługę decydują się nie tylko osoby, którym brak wolnej chwili – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym przedsiębiorstw łatwo znaleźć również osoby starsze, które na sprzątanie grobów zmarłych krewnych zwyczajnie nie mają siły. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami często proponują również inne usługi, czyli zakładanie siedzeń lub pomoc w załatwieniu wszystkich formalności oraz korekty napisów.

Ceny opieki nad grobami

Stawki, jakie należy opłacić osobom czuwającym nad miejscami spoczynku naszych krewnych są naprawdę zróżnicowane. Zależne są przede wszystkim od zakresu pomocy – jeśli decydujemy się na jedynie jednorazowe sprzątanie, zapłacimy od 30 do 40 PLN. Gdy jednak chcielibyśmy, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek co cztery tygodnie, powinniśmy pogodzić się z kosztem nawet 400 zł co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, że stawki uzależnione są także od gabarytów nagrobków, zaś najdroższe okazuje się utrzymanie wieloosobowych grobowców.

Dane:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]