Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ dowiesz się, komu zlecić utylizację mebli Kraków

Każdy z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z rozmaitych przyczyn nie chcemy wyrzucić. Żeby nie zagracały powierzchni domu, najczęściej przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na poddasze. Szkopuł jednak w tym, iż po kilku latach również te schowki robią się tak ciasne, że normalne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to popycha większość z nas do przystąpienia do dogłębnego sprzątania, będącego okazją do tego, by pozbyć się uzbieranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko urządzamy także, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Powinniśmy więc posiadać wiedzę, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak błyskawicznie przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, domu i piwnicy.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Śmieci takie jak połamane meble, sprzęt RTV i AGD, elementy ram okien czy połamane panele podłogowe lub ścienne nie powinny trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów o pokaźnej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on też o legalny recykling zebranych śmieci. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć świadczą także profesjonalną asystę przy opróżnianiu piwnicy, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – ponowne użycie surowca

Jeżeli stare meble będą przetransportowane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu ich podług tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, polega najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem stosuje się do złożenia nowych szaf, krzeseł lub półek.

Dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]