Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą przemysłowego druku 3D? Nie zwlekaj! Wejdź na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, jak również przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wykonanego w technologii FDM, SLA, SLS, DMLS, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się także baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich elementów, wygładzonej powierzchni, detali oraz wyrazistych krawędzi.

FDM – druk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja kosztów do jakości, jak również opcja użycia filamentów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne zalety tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję kształtu.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]