Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Mnóstwo śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu w szczególności o te, które powstają w toku różnego rodzaju remontów, generalnych porządków w piwnicy bądź na strychu czy odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak jednak go zamówić? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, należy skupić się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne czy zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych polskich miastach, jak Szczecin czy Kraków, ale też w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera w określone miejsce. Pojemnik musi zostać napełniony w ustalonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają utylizacji.