Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie, remont mieszkania, sprzątanie strychu albo piwnicy – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się duże ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeśli nie mamy możliwości przewieźć ich samodzielnie? W takich wypadkach najodpowiedniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu rekomendujemy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, parkingów, trawników czy boisk.