Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Tutaj uzyskasz fachową pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj powodem niemałych problemów. Nieduże podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. księgowości na etat, a ich szefowie często nie przygotowani na to, żeby sumiennie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli część z nas – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy będzie zadowalający?

Atuty korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom od księgowości, otrzymamy pewność, że następstwem możliwych kontroli wykonywanych przez US nie będzie nałożenie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy także nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z poczty elektronicznej.

O jakich rzeczach nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się wyłącznie jego cenami – dziwnie niskie koszty obsługi najczęściej oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]