Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

szalunki, wynajem szalunków

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, ale łatwo zaobserwować także konstrukcje wykonane z metalu, a czasem nawet plastiku. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie odpowiednich efektów. Niestety ze względu na wysokie ceny nie zawsze firmy budowlane posiadają własne szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę często spotykana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, dobrze sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze go wybrać? Głównie z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o funkcjonalności, gdyż przechowywanie rzadko używanych szalunków może powodować pokaźne wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto wybrać ofertę ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki będą solidne oraz praktyczne. Bardzo istotna będzie też troska o kontrahenta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wahania się dobrze zaś skorzystać z sieci i dowiedzieć się, co o usługach danej firmy myślą dotychczasowi kontrahenci.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]