Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Jeśli szukasz sklejki szalunkowej Kraków, odwiedź tę stronę

Deski szalunkowe to podstawowy element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki mają także zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam potrzebna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – zwykle źle radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym obecnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma służy też wynajmem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]