Pergola tarasowa – idealne rozwiązanie dla domu

Pergola tarasowa – idealne rozwiązanie dla domu

Pergolę lamelową w Warszawie znajdziesz na https://www.centrumpergoli.pl.

Posiadasz własny dom ze sporym ogrodem i zastanawiasz się jak dobrze spożytkować tę przestrzeń, aby stała się w wysokim stopniu funkcjonalna? Pragniesz przebywać sporo czasu na wolnym powietrzu, nie tylko w bezchmurne dni? Propozycją dla Ciebie jest montaż wolno stojącej pergoli ogrodowej lub zadaszenia tarasowego, które dają możliwość korzystać z takiego relaksu niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zadaszenie tarasowe – ogromne możliwości dopasowania koloru poszycia i rozmiaru

Pergole bywają zabudową stałą lub mobilną, czyli składaną i rozkładaną zależnie od potrzeb, jakkolwiek właściciele domów zazwyczaj decydują się na modele całoroczne. Pergola przymocowana do ściany budynku formuje kryty taras, co częstokroć wyraźnie powiększa powierzchnię użytkową domu. Zadaszenie tarasowe osłania lokatorów oraz umiejscowione pod nim obiekty przed opadami deszczu oraz słońcem. Sporo obecnych na rynku modeli pergoli można wybudować nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako odrębną zabudowę zintegrowaną z układem ogrodu. Warto wspomnieć, że niektóre projekty zadaszenia tarasowego można zamontować też we wnęce pomiędzy dwoma murami. Dzisiaj zadaszenia tarasowe produkowane są z mocnych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Pergole całkowicie wykonane z drewna to już rzadkość.

Nowoczesne modele pergoli i zadaszeń tarasowych zapewniają dość szerokie możliwości dopasowania ich pod względem wielkości i koloru i typu poszycia. Osoby nadzwyczaj wymagające bez trudu znajdą też zadaszenia zaopatrzone w użyteczne udogodnienia, między innymi oświetlenie LED, wydajne systemy odprowadzania wody, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem za pomocą pilota staje się obecnie standardem, aczkolwiek nadal dostępne są modele sterowane manualnie.

Pergola materiałowa i lamelowa?

Osoby, które postanowiły o montażu pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch typów zadaszenia – lamelowego i materiałowego. W pergoli lamelowej zadaszenie skonstruowane jest z lameli, a więc “piór” poruszających się zupełnie jak żaluzje. Można modyfikować kąt nachylenia lameli, regulując tą drogą ilość światła przenikającego przez zadaszenie lub zupełnie je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (z reguły jest to wodoodporna i mocna tkanina PCV), które przesuwa się horyzontalnie. Zadaszenie da się całkowicie otworzyć bądź zamknąć, względnie zostawić je w części odkryte. Obie te opcje znakomicie się sprawdzają, toteż wybór konkretnego rozwiązania zależy już całkowicie od upodobań zamawiającego i jego indywidualnego wyczucia estetyki.

Dane:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]