Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Chcesz nabyć okno skrzynkowe? Odwiedź tę stronę

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je możemy w starych kamienicach, wiejskich chałupach oraz dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z myślą o montażu w takich budynkach, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Warto jednak zauważyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej montowane są także w nowszych obiektach. Tym bardziej, iż dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?

Budowa okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często dzielone są na cztery części – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane oddzielnie i kiedyś służyły do wietrzenia wnętrz. Taka budowa najlepiej sprawdzi się w obiektach zabytkowych – między innymi chatach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak inne rodzaje, powinny być wykonane z właściwego materiału. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę oraz dąb, jednak ostatnimi czasy ich producenci stosują również drewno egzotyczne. Gatunki takie jak przykładowo meranti są bowiem dużo bardziej odporne na wpływ deszczu, powietrza i skrajnych upałów.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]