Drewniane okna lepsze niż inne

Drewniane okna lepsze niż inne

Zobacz, gdzie kupić okna drewniane Małopolska

Okna drewniane najczęściej kupowane bywają nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich trwałość. Ten naturalny surowiec daje estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Jednakże nie tylko estetyka jest istotną zaletą tych elementów. Jakie są inne powody, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki buduje drewno. Można również decydować się na różne gatunki tego surowca, które miewają różny wygląd, odcienie czy inną fakturę, co stwarza duże możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu zaspokajać różne oczekiwania i gusta. Drewno jest też zdecydowanie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest zatem świetnym materiałem do produkcji rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe ważne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał zapewnia różnorakie możliwości jeśli idzie o produkcję okien. Miewają one przeróżny wygląd i styl. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, tworząc piękne wzory. Jedynie drewno może być wykorzystywane do odnawiania starych budowli, doskonale spisuje się także w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet pozytywnie działa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów trzeba jeszcze dodać to, iż znanych jest mnóstwo znakomitych sposobów wydłużania żywotności okien z drewna, jak również fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest dość prosta i nie zagraża atmosferze. Wszystko to sprawia, iż drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli te wykonywane z syntetycznych materiałów.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]