Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Dlaczego ekologiczne domy drewniane są tak popularne?

Jeśli chcesz nabyć domy drewniane Kraków, koniecznie wejdź na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest używana również papa. W konsekwencji domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu oraz majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię i osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]