Czym są szalunki i do czego służą

Czym są szalunki i do czego służą

Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, koniecznie wejdź na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to to forma o charakterze tymczasowym, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się niższą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu działanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej określa się szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje oczekiwaną formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zapełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zastygnie. Na ogół niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Mają jak widać bardzo duże zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są także profesjonalne podpory oraz dźwigary. Nieraz zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w mocowania, dźwigary, a także sklejkę.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]