Budowa domów z bali – domy w technologii zrębowej

budowa domów drewnianych Małopolska, budowa domów z bali

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie wznosi się z drewnianych bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To stara metoda budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej prezentują się naprawdę ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje niezwykła atmosfera, dzięki której mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie potrzebują wykonywania czasochłonnego i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które najczęściej generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie bardzo długo. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego również pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są dzisiaj z chęcią wznoszone też w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Stawiając na dom z bali, należy pamiętać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]