Budowa domów drewnianych – dom z drewna nie musi być nudny

Budowa domów drewnianych – dom z drewna nie musi być nudny

Budowa domów drewnianych - kliknij tu po więcej szczegółów o tej usłudze.

Mnóstwo osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze jakiś czas temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też niemałymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to w stu procentach inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy drewniane, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy budowane z drewna to aktualnie najlepszy przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół określa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Małe okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon bądź weranda – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują również innego rodzaju nowoczesne materiały. Taki dom może być również energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, zalecają dobór odpowiednich okien oraz odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można nierzadko w jednym regionie naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjalistom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]