Baseny kąpielowe do użytku domowego

Baseny kąpielowe do użytku domowego

Więcej o basenach kąpielowych

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także wielka przyjemność, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, wewnętrzne bądź ogrodowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia też ogród bądź halę basenową. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, warto wybrać specjalne schody. Tego typu akcesoriów jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]