Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Atrakcje turystyczne w Małopolsce

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy interesujące, znane oraz nieznane, ale na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Ładne, choć nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej kultowe i nowe miejsca w Małopolsce, które należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją totalnie nieznaną, jednak niemniej jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny krajobraz – przy solidnej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj romantyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Ładne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie jedynie laików, lecz również uznanych alpinistów i himalaistów.