Marzysz o niezwykłej podróży? Polecamy Sri Lankę!

Marzysz o niezwykłej podróży? Polecamy Sri Lankę!

Więcej szczegółów o Sri Lanka podróż uzyskasz tutaj.

Mimo, że nad Bałtykiem czy w polskich górach jest niemało pięknych punktów, w których można w w aktywny sposób spędzić urlop, nie raz chcemy po prostu wyjechać w jakieś odległe kraje i przenieść tradycyjny odpoczynek na całkowicie inny poziom. Świetnym posunięciem jest podróż do Azji, dlatego że tamtejsza tradycja i kultura są pod każdym względem inne od europejskich, zatem polskiemu podróżnikowi przyniosą wiele niesamowitych wrażeń. Taką poszerzającą horyzonty wycieczką zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bo tak przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Co powinno się zwiedzić na Sri Lance?

Sri Lanka to nieduży kraj zlokalizowany na Cejlonie i pobliskich mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż większość turystów za główną atrakcję uważa jej malownicze plaże, a także możliwość podziwiania jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest też z obszernych pól herbaty, której uprawa jest kluczową gałęzią gospodarki tej wyspy. Jednak jest to też kraj, który w swoim zasłoniętym dżunglą centrum skrywa masa atrakcji krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zdziwienia, dlatego że dzieje tego państwa sięgają przeszło 3 tys. lat.

Co wobec tego trzeba zobaczyć na Sri Lance? Odwiedzający tę wyspę powinni naturalnie zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek kilku religii, zwiedzić królewski ogród botaniczny, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy i, rzecz jasna, zajrzeć do sierocińca słoni bądź zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala słynącym też ze swoich krokodyli, lampartów oraz bawołów. Nie można również spędzić wakacji na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie wypić filiżanki najświeższego Earl Grey’a w swoim życiu. Obowiązkowo trzeba też przejechać się długim miejscowym pociągiem.

Jak zaplanować wycieczkę na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w dużej grupie turystów z większością modnych biur podróży, jednak najatrakcyjniejsze wakacje na Cejlonie to te zaplanowane specjalnie z myślą o naszych osobistych zainteresowaniach. Taki urlop szyty „na miarę” organizuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia dostroi harmonogram wakacji do oczekiwań każdej osoby.

Dane:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]