Górskie wycieczki inne niż wszystkie – skitury

skitury, turystyka narciarska

Gros osób podróżujących w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj wyłącznie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Trudne, a zarazem dające dużo satysfakcji skitury

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w górskim domku i przelotnego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich uroków w trakcie dość intensywnych, lecz niezwykle satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych butów oraz nart.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to instruktora!

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów skitur są z pewnością włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez problemu poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw organizowanych w granicach Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam perfekcyjne warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, która wyprawa okaże się właściwa do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym zakresie pomoc od instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]