Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie usuwanie malware ze strony www.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i stron działających z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania witryny, nieodzowne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak poznać zainfekowane strony na WordPress?

Informacje na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? Ze strony rozsyłany jest spam? Na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? A może logowanie jest uniemożliwione? To jedynie kilka z możliwych objawów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich przypadkach niezbędne jest szybka reakcja w celu zlikwidowania przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko projektowaniem sklepów i stron na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich powinno się zlecić ekspertom od tego rodzaju działań.

Usuwanie malware ze strony www – pełny przegląd baz danych i plików strony

Eksperci zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą drobiazgowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają pliki wp-config i htaccess, a także kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja była powodem dodania strony do listy zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy mogą podjąć również wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego typu rejestrów. Cykliczne uaktualnianie CMS-a oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest niesłychanie istotne, gdyż likwidacja wszelkich skutków zawirusowania nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie nastąpi w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]