Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Szukasz atrakcji w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w ogromie wiadomości o zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych oraz godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Aby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą schroniska, motele i hotele, zabytki i galerie, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Dodatkowo dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok miejscowego folkloru czy regiony agroturystyczne.

Proste rozmówki i lista konsulatów – niezbędne informacje dla podróżników z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne południowe miejscowości. Wiadomości dodawane na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku hiszpańskim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. Wyjątkowo pomocna dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego