Wyprawy górskie i ich popularne trasy

Wyprawy górskie i ich popularne trasy

Pod tym linkiem znajdziesz aktualną ofertę wypraw w góry

Bardzo dużo osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty położone w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Obecnie przed amatorami górskich wypraw otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale również najwyższe szczyty Afryki, Azji oraz Meksyku. Z pewnością dużym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście asysta agencji dużo usprawnia, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Wymagana jest wysoka kondycja, która pomoże nam znieść wielogodzinną wędrówkę z bardzo masywnym, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą i właściwym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w podobnych do tego rodzaju wyprawach, gdyż im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się koniecznie spełniać. Nie można zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się więc doświadczenie pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry niezbędne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]