Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie trekkingów? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wycieczki w góry mogą przybierać wiele form. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za nieraz ogromny wysiłek zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Fachowcy klasyfikują 3 poziomy trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i minimum minimalnej praktyki w górach – np. w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla osób ze znakomitą kondycją, znajomością specyfiki wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także nieobawiających się ciężkich warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne pasma Europy, ogromną popularnością szczycą się Alpy, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]