Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Entuzjaści czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć niemal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju położonych w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Bez wątpienia są one zachwycające, lecz osoby, które chętnie praktykują ten typ aktywności z czasem pragną poczuć znowu ekscytację płynącą z wycieczek po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w Polsce, skoro można zachwycać się cudownym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Cechy Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, cechują się sporą liczbą baszt skalnych, turni i poszarpanych grani, które w czasie dnia przez padające na nie światło zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najurodziwszych masywów górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic więc dziwnego, że w 2009 r. dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, bardzo strome stoki i wiele urwisk, wytyczono w nich też sporo bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Averau – co można podziwiać na trekkingu w Dolomitach?

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu zapewne urzeknie przejście przez te góry po via ferratach, a więc po trasach, które zostały zaopatrzone w liny zabezpieczające. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak opracowany, by ich uczestnicy przeszli szkolenie z zasad asekuracji i procedur poruszania się po takim szlaku. Obeznani z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno nie zapomni o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić również ciekawie zimę, poruszając się po mało spadzistych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Tre Cime i Tofany.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]