Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Kliknij tu po więcej informacji o trekkingi Himalaje

Himalaje razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to dużo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie napomknąć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są polem zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Przyczyną komplikacji bywa również samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w te góry. Kolejnym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]