Jak przygotować się na trekkingi?

Jak przygotować się na trekkingi?

Trekkingi - tu dowiesz się więcej o najkorzystniejszej ofercie

Chodzenie po najwyższych górach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne są zwykle specjalistyczne umiejętności – w różnych górach poprowadzono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie każdy turysta – jeśli rzecz jasna będzie wyposażony w odpowiednie akcesoria, czyli buty z właściwą podeszwą oraz kijki gwarantujące stabilność na stromych szlakach. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna będzie też pomoc sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak używać opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on potrzebny? W jakich górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi bywają czasem organizowane w bardzo technicznym obszarze, co powoduje, że potrzebne okazują się sprzęty umożliwiające przejście szlaku. Najważniejszymi z nich są z całą pewnością raki, bo gwarantują przyczepność również na ośnieżonych szlakach – a na wielu górach spotkać je można także podczas upałów. Na trudnych podejściach przydatny okazuje się też czekan. Do korzystania z tych akcesoriów niezbędne są odpowiednie umiejętności – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bez ryzyka przejść trasę.

Trekkingi w Europie i na świecie

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących miejsc na Ziemi, które zwykle okazują się nieosiągalne dla większości gości. Najchętniej organizowane są w najwyższych górach – krajowi turyści chętnie wybierają pobliskie Tatry, a także do Włoch oraz na norweskie fiordy. Dużym uznaniem wśród fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam m. in. w okolicach Annapurny i K2.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]