Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ uzyskasz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po górskie szczyty to pragnienie dużej części podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Silnych doznań bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Turystów przyciągają w głównej mierze zanikające już lodowce, możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również przepiękne krajobrazy. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymusza solidną preparację – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda powoduje, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest sporym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą cechować się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również wyposażyć się w medykamenty zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni także właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstręczających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, aby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]