Chcesz grać w tenisa? Dowiedź się nieco o kortach tenisowych

korty tenisowe Kraków

Miejsca kryte, wyposażone w sztuczne lampy oraz w pełni nowoczesne stanowią najlepsze korty tenisowe. Miejsce takie musi gwarantować że osoby trenujące nie nabawią się ryzykownych urazów, na które najbardziej podatne są kolana i barki. Polecane, przede wszystkim dla żółtodziobów, jest udawanie się na korty o nawierzchni ziemnej. Wówczas kiedy przyswoimy większe kwalifikacje możemy wypróbować rozgrywki na bardziej wymagającej nawierzchni.

Jakość kortów tenisowych ma wpływ na komfort zawodników

Korty tenisowe to niepowtarzalna sposobność do wykorzystania wolnego popołudnia na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna znakomicie wpływa na zgrabną sylwetkę, lecz trzeba zwrócić uwagę na to, że tenis ziemny to dyscyplina wymagająca dużej mocy mięśni, sumiennych treningów i umiejętności. Z pomocą obeznanego instruktora z pewnością opanujemy tajniki tenisa ziemnego, chociaż pierwsze kroki na korcie mogą być ciężkie. Ryzyko pojawienia się stłuczeń zmniejszamy uczestnicząc w zmaganiach na dobrze wyposażonych kortach tenisowych. Możemy również grać na kortach zamkniętych, które przy tutejszych warunkach klimatycznych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być sporym wydatkiem

Tenis ziemny od dekad uchodzi za wyjątkowo elitarny. Nie należy także do niekosztownych, w szczególności gdy uwzględnimy wydatek nabycia sprzętu, jednak zawsze jest alternatywa użyczenia niezbędnych akcesoriów. Więc jeśli chcemy grać wyłącznie amatorsko wybierajmy takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia sprzętu tenisowego znakomitej marki.

Dane:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]