Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Korzystna oferta aktywnych wypraw.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na słodkim lenistwie i ci, którzy każdy dzień wolny chcą zorganizować sobie tak, by zrobić coś szczególnego, czego wcześniej jeszcze nie przeżyli. Właśnie dla takich osób biura turystyczne przygotowują nietuzinkowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – pierwszorzędna okazja, żeby zdobyć przydatne umiejętności

Wycieczki dla aktywnych to starannie zorganizowane parodniowe wyprawy dla osób, które chciałyby poznać przeróżne regiony naszej ojczyzny i świata od całkowicie nowej strony. Harmonogram takich podróży jest naładowany porywającymi atrakcjami, których zwyczajny wczasowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego leżaka na ganku wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to również znakomita szansa, by nabyć przydatne kwalifikacje, gdyż nierzadko łączy się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania zasad przetrwania w danym terenie. W trakcie wyprawy w góry można między innymi nauczyć się posługiwania się czekanem oraz rakami czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają metody survivalu, jak również tego, co zrobić w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. podczas lawiny. Trzeba też zaznaczyć, iż taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko góry w Europie – na wycieczkach dla aktywnych zobaczysz ciekawe regiony

Najciekawsze wyprawy, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami przepięknych miast tej wyspy – Palermo, Katanii oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez większych przeszkód poradzą sobie również w trakcie wyprawy do Namibii bądź w Himalaje.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]