Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Szukasz pełnej oferty wycieczki w Alpy Austriackie? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już na wylot każdy szlak w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, częstokroć zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają propozycje wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Najpopularniejsze wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje kilka europejskich państw, m.in. Słowenię, Niemcy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne wierzchołki, o pokonaniu których fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to np. Täschhorn – 4491 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Eiger oraz Trzy Szczyty Lavaredo. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy łączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktowów

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest dużo atrakcyjnych ofert adresowanych do entuzjastów gór o rozmaitym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz mogą pochwalić się stosowną wydolnością fizyczną i nabyły już zręczność w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla bardziej zaawansowanych organizowane są wypady na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, którzy myślą głównie o wymiarze szkoleniowym, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjną zaletą tych wypraw jest to, że prowadzone są w małych, maksymalnie siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z uczestników może liczyć na dogłębną uwagę instruktorów.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie cudownym doznaniem, przynoszącym przyjemność z pokonywania własnych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]