Szkoła tenisa dla dzieci

Szkoła tenisa dla dzieci

Tenis dla dzieci Kraków - więcej o ofercie na https://www.teniskrakow.pl/treningi/.

Aktywność ruchowa jest potrzebna oraz pożądana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują sport. W jaki sposób zachęcić je do ruchu? Do wyboru jest wiele różnych form, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie przygody z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą uczestniczyć w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort gry, efektywną naukę oraz zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Musimy dobrze przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do zajęć. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są także informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci przyswajają wiedzę szybko, dlatego na pierwsze lekcje mają możliwość uczęszczać już czterolatki. Problemem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się indywidualnie lub w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności oraz potrzeb. Pod okiem kompetentnego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Dane:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]