Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Relaks na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania, który jest w Polsce popularny od ponad wieku i wciąż znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje niż pływanie, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dostosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, nabyta na przykład w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Żeby sprawnie poradzić sobie z wartkim nurtem oraz przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, także nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy wynagradzają wspaniałe widoki. Rafting po Dunajcu to kapitalna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to również doskonała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem szlak obfitujący w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.