Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Więcej informacji o ozdobnych okiennicach.

Projektując wystrój pomieszczenia, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na standardowe aranżacje, to znaczy zasłony oraz firany, które nieraz łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Shuttersy – nowość w polskich domach

Podstawową właściwością shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, a więc można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od fantazji lokatorów. Wykonuje się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt MDF. Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większa część z nas z pewnością kojarzy je z ekranu telewizora czy kina, bowiem tego typu okiennice są nadzwyczaj popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz RPA.

Czy warto wybrać shuttersy?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko znakomicie wyglądają, lecz mają także praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie regulować użycie promieni słonecznych: w gorące dni ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z licznymi stylami wnętrz i nie ma zwykle problemów, żeby założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nadzwyczaj wytworny wygląd, zatem podnoszą wartość posesji. Trzeba także uwydatnić, że ustawienie lameli shuttersów jest ustawia się bez pomocy łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci lub posiadacze psotnych zwierzaków, które mogłyby wplątać się dyndające łańcuszki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]