Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo to także kawy single origin

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo to także kawy single origin

Szukasz kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo? Koniecznie odwiedź ten adres

Technika zaparzania kawa w kapsułkach została opracowana cztery dekady temu temu i za czasem zdobyła sobie nowych zwolenników. Ten praktyczny proces umożliwia przyrządzanie napoju wysokiej jakości nadzwyczaj nieskomplikowaną metodą – należy włożyć kawę w kapsułce do zasobnika w odpowiednim urządzeniu, napełnić w nim pojemnik z wodą i już po minucie można cieszyć się świeżo parzoną kawą.

Kawy single origin z Nikaragui i Brazylii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Znamy parę systemów takiego przygotowywania kawy. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie jest ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo. Kapsułki Tchibo Cafissimo posiadają inny kształt niż pozostałe, co przez długi czas narzucało klientom konieczność zaopatrywania się w kapsułki z kawą od jednego wytwórcy. Problem ten tyczył się wszelkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnich latach dostępnych jest w sprzedaży – także w naszym kraju – wiele ich substytutów. Włoski producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo firma ta stworzyła linię kaw single origin, nazywanych też kawą speciality. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, że pochodzą z jednej uprawy, gatunku i zbioru. Smak jej naparu jest charakterystyczny, bo wytworzyło go mnóstwo najrozmaitszych czynników, np. pogoda , która panowała w danym roku. Łączenie kaw speciality z dodatkami aromatyzującymi bądź mlekiem zagłusza ich unikalne nuty smakowe. W sklepach kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Brazylii i Etiopii (arabika), jak również Angoli (robusta). W tych kawach wyraźnie wyczuwalne są aromaty czekoladowe, kakaowe i kwiatowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo – aromatyczna każdego poranka

Urządzenia do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w biurach czy hotelach, jak i w domu. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoki i przeważnie mieści się w widełkach 1,10-1,40 zł. Łatwo zauważyć, że taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli podobny napój podawany w kafejkach w galerii lub w bufetach w biurze. Rozsądne ceny oraz nowoczesny design urządzeń na kapsułki powodują, że coraz częściej znajdujemy dla nich w naszych mieszkaniach. Z ich pomocą podamy koleżankom wysokiej jakości napój w czasie okazjonalnych spotkań, a jednocześnie sami będziemy radować się filiżanką takiej kawy na co dzień, bez lęku o duże koszty. Jeśli zamierzamy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się uprzednio czy będą pasować do posiadanego przez nas sprzętu.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]